Problem z tablicą rej. tylna klapa. uchwyty tablicy.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • smutny
    Classic
    • 2012
    • 26

    Problem z tablicą rej. tylna klapa. uchwyty tablicy.

    Ruget, tylko pogode zamow
  • Vojtek1,9tdi
    Rider
    • 2010
    • 264

    #2
    Problem z tablicą rej. tylna klapa. uchwyty tablicy.

    Lekko sie dzisiaj wku..... ponieważ auto mam niedlugo bo miesiac chcialem wyczyscić miejsce pod tablicą rejestracyjną na tylnej klapie po zdjeciu rejestracji zastalem dwie mocno skorodowane sruby popsikalem je natychmiast wd-40 w celu odkrecenia plastikowej ramki,jedna srube udalo mi sie bez problemu odkrecic natomiast druga narobila mi kupe problemow poniewaz jej polowa postanowila zostac w uchwycie i teraz moje pytanie co teraz z tym zrobić??? Zdjalem ten czarny plastik pod klapą i moje pytanie czy te dwa uchwyty metalowe ktore trzymają tablice rejestracyjną są wymienialne probowalem tym krecic ale czulem ze blacha cierpi i lakier odpryskuje co z tym zrobić? czy te uchwyty sa wymienialne ??? bo teraz tablica trzyma sie na jednym
    Skoda Octavia 1,9TDI 110PS Ambiente

    Komentarz

    • JanuszSz
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 2835
      • Superb II combi (3T5)

      #3
      Są wymienialne.Jak masz blisko blacharnię jakiejś marki,to Ci wymienią za nieduże pieniądze.
      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

      Komentarz

      • Vojtek1,9tdi
        Rider
        • 2010
        • 264

        #4
        chodzi mi o te uchwyty z gwintem w srodku w ktore wkrecasz zruby!!! dlaczego blacharnie nierozumiem.


        [ Dodano: Sob 12 Lut, 11 15:30 ]




        [ Dodano: Sob 12 Lut, 11 15:37 ]
        we wszystkich autach ktore mialem te uchwyty byly plastikowe ze w razie w jak gwint sie posypie mozna ten plastik wymienic a w skodzie jakis przemądry palant wymyslił taki badziew czy ktos wie co z tym zrobić????
        Skoda Octavia 1,9TDI 110PS Ambiente

        Komentarz

        • JanuszSz
          RS
          S_OCP Member
          • 2007
          • 2835
          • Superb II combi (3T5)

          #5
          Chyba u Ciebie ktoś poprawiał fabrykę i wsadził tam jakiś stalowy patent ze śrubą.Oryginalnie jest nit z jakiegoś kolorowego metalu,w który wkręca się śrubkę mocującą ramkę tablicy.
          A dlatego na blacharnię,bo tam z pewnością mają takie nity i na poczekaniu wymienią.
          Mnie bez dodatkowych kosztów wymienili przy okazji malowania klapy,bo były "zmęczone"
          Jeśli chcesz oryginał,to ma on numer H 904 792 03.(M5/0,5-3-B)
          Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

          Komentarz

          • vaz
            Elegance
            • 2010
            • 799
            • Octavia II (1Z3)
            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

            #6
            W fokusie I są takie same metalowe kołki . Wchodzą w blachę na wcisk więc żeby je wyciągnąć trzeba je ostrożnie wybić . Próba kręcenia nimi może doprowadzić do rozkalibrowania otworu w blasze i do odpryskiwania lakieru .
            Antyfotoradar Valentine1
            Harry II Classic+Sirio ML145

            Komentarz

            • Vojtek1,9tdi
              Rider
              • 2010
              • 264

              #7
              zrobilem ten badziew wywiercilem w tym nicie ta starą ulamaną srubę i nagwintowalem nowy gwint i dalem nowe zruby tablica rejestracyjna na miejscu .A te nity to najgorszy patent jaki widzialem w samochodach padlina jakich malo przysparza kupe problemow badziew i tyle.

              [ Dodano: Sob 12 Lut, 11 17:47 ]
              Druga sprawa ten nit moze i jest wymienialny,ale jak sie juz go ruszy to napewno uszkadza sie ten otwor i powloke lakiernicza.Podsumowując Skoda wymyslala najgorsze wedlug mnie mocowanie tablicy rejestracyjnej te nity to najgorszy badziew jaki kiedykolwiek widzialem.

              [ Dodano: Nie 13 Lut, 11 17:51 ]
              Ktoś już widze przerabiał te badziewne nity w skodzie ten kto to wymyślił jako montaż tablicy rejestracyjnej powinien byc zlinczowany. http://forum.octaviaclub.pl/printvie...e640df5296e347
              Skoda Octavia 1,9TDI 110PS Ambiente

              Komentarz

              Pracuję...